Датум Стварања: 18 Јуни 2021
Ажурирати Датум: 15 Може 2024
Anonim
Топ Дота 2 Теам Цлаимс & долар, 1 & период; 4 Миллион Пот - Игрице

Валвеов званично спонзорисан светски шампионат Дота 2 Интернационал, синоћ је завршио са шведским тимом Алијансе који је освојио прво место и новчану награду од преко 1,4 милиона УСД.

Шеснаест тимова се такмичило на турниру током пет дана у заградама са двоструком елиминацијом које су кулминирале синоћњим најбољим од пет финала. Финале је било драматично, јер је Алијанса једва успела да победи Украјинца На'ви три утакмице на два.

Огромна награда је нагомилана великим делом захваљујући продаји Валве-а Дота 2 цомпендиум: за сваки од продатих интерактивних "плаибиллса", наградни фонд Интернационала је повећан за $ 2.50 УСД. Базен је затим подељен међу првих осам тимова, са новчаним наградама од највеће награде од 1,4 милиона долара до више од 40,000 долара за седми и осми тим.

Одржан у дворани "Бенароиа" у Сијетлу, догађај је виђен уживо од стране хиљада људи и преносио се широм света све до 650.000 симултаних онлине гледалаца.

Као новајлији који су гледали е-спортове, било је узбудљиво чути како публика у живо избија у клицању док је финална утакмица почела. То је лако савладало грозницу фан ентузијазма на било ком спортском догађају на којем смо присуствовали. Ево наде да Алијанса мудро улаже и не троши све њихове награде на курире.